Členové

Ivana Růžičková

(*1981 v Ústí nad Labem)

Vystudovala kulturní a sociální antropologii na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. V diplomové práci se zabývala pamětí přesídlenců z obcí, které zanikly v důsledku těžby uhlí. Severní Čechy nevnímá pouze jako místo, ale také jako stav duše. Proto ráda severočeskou krajinou putuje a sbírá příběhy jejích někdejších i současných obyvatel.

Kontakt:

Monika Krajčovičová

(*1984 v Děčíně)

Vystudovala bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Diplomovou práci věnovala dokumentárním svědectvím o koncentračních táborech, kterými se dlouhodobě zabývá. Zajímá se o vztah člověka a krajiny, do které ráda uniká pěšky, na kole nebo v zimě na běžkách. V současnosti připravuje literární místopis severních Čech.

Kontakt:

Luboš Beneš

(*1984 v Litoměřicích)

Vystudoval humanitní vzdělanost na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Je členem Pracovní společnosti nástavkových včelařů, nově chovatel koz a vášnivý zastánce udržitelného rozvoje. Domnívá se, že „všechna místa stojí za vidění“ a v tomto duchu koncipuje výpravy sdružení Ze Severu.

Kontakt:

Věra Hutarová

(*1981 v Šumperku, vyrůstala v Litoměřicích)

Vystudovala sociologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V diplomové práci se zabývala identitou dcer politických vězňů z 50. let. Na severních Čechách ji vždy fascinovalo spojení sudetské architektury, industriálu a opuštěnosti. V místní krajině vnímá složité osudy jejích obyvatel a s oblibou se noří do jejich příběhů.

Kontakt:


xxxx