14.-15.7 Krajinou KH Máchy II

Milí přátelé,

o. s. Zeseveru (www.zeseveru.cz) vás zve na dvoudenní výlet (14.-15. 7.) „Máchovi v patách“, který je pokračováním volného cyklu literárních procházek severními Čechy. Průvodci budou bohemistka Monika Krajčovičová (literárně-místopisná přednáška Zeseveru Krajinou KHM I v r. 2010) a publicista a literát Jaroslav Balvín (kniha Mácha: Deníky. Turistický průvodce).

Výpravu zahájíme ve Mšeně. Půjdeme divokými kaňony Kokořínska k hradům Kokořín a Houska, jejichž prohlídku zařadíme do programu podle času. Večer se ubytujeme v kempu nebo penzionu v Nedamově. Podle času příchodu buďto hned poté, nebo až ráno vyrazíme do nedaleké Dubé, kde sídlí Podbezdězský spolek intelektuální, poetický a okrašlovací (www.pspolek.cz). Zhlédneme aktuální výstavu v jeho galerii a popovídáme si s členy o aktivitách spolku.

Druhý den dopoledne se vydáme z Dubé cestou, kterou má prochozenou Václav Cílek, jenž má nedaleko chalupu. Pak zamíříme k Holanským rybníkům, které inspirovaly spisovatele Miloše Urbana při psaní jeho knihy Hastrman. Přes velmi specifické chráněné území Peklo v údolí Robečského potoka se kvečeru dostaneme do České Lípy, kde výpravu zakončíme.

Hlaste se a na doplňující otázky se ptejte na tomto e-mailu (jarobal@seznam.cz). A hlaste se ideálně co nejdříve, protože kapacita účastníků výpravy je omezena.

Doprava
Sraz v sobotu 14. 7. v 9:45 v železniční stanici Mšeno (pokud pojedete vlakem, tak z Mělníka v 9:07 – z Prahy se do Mělníka dostanete na čas autobusem v 8.00 z Holešovic, z Ústí n. L. západní nádr. atd. vlakem v 8.03)

Ubytování
V kempu Nedamov (www.nedamov.regin.cz). Spacák, karimatka, stan s sebou. Není nutno se rezervovat. Pozn.: Chatky budou obsazeny.
V penzionu Černý mlýn naproti kempu (www.cernymlyn.cz). Mají volných ještě cca 10 lůžek. Pozn.: Správce penzionu počítá s tím, že mu rezervovaná lůžka, resp. pokoje od vás budu hlásit hromadně já.

Jídlo
V sobotu nás čeká 20 km, na pořádné jídlo bude tedy pravděpodobně čas až večer v kempu v Nedamově (smažený sýr, hranolky a podobný sortiment), nebo v restauraci nedamovského penzionu Černý mlýn, nebo v nedaleké Dubé. Vezměte si tedy v sobotu s sebou svačinu na celý den a dostatek nápojů.
V neděli ráno se dají potraviny a pití nakoupit v Dubé u Vietnamců, přes den nás čeká opět podobně dlouhá cesta, takže s teplým jídlem prosím opět počítejte až večer v Lípě nebo ve vašich domovech.


xxxx